.

.::. Webasto Klima ile Isıtma

 

 

Şu anda 22,3°’de kendinizi iyi hissediyorken bu akşam 19,8°’lik bir sıcaklığı tercih edebilirsiniz. Ama emin olduğumuz bir gerçek var ki herkes 20° ile 23° arasındaki sıcaklıkları tercih ediyor. 21°’yi bir sembol olarak görmemizin nedeni işte bu. Dışarıda hava ne kadar dondurucu olursa olsun. Webasto park ısıtıcıları aracınızda mükemmel bir 21° hissi sunar.


Esnek Kuru Tip Isıtıcılar ; Kuru tip ısıtıcılar motordan bağımsız olarak çalışır ve sürücü kabinini ve kargo bölmesini motor çalıştırılmadan ısıtır. Kompakt tasarımı, esnek ve kolay montaja izin verir. 

Verimli Sulu Tip Isıtıcılar; Su ısıtıcılar aracı çalıştırmadan önce sürücü kabinini ve motoru optimum çalışma sıcaklığına kadar ısıtır. Ve daha uzun duraklamalar veya bekleme süreleri sırasında sıcaklığı yüksek tutar.

 

 

Kuru tip ısıtıcılar: Basit ve kompakt Hava bazlı sistemlerde hava, otobüsün içine yönlendirilmeden hemen önce ısıtılır – son derece hızlı ve etkili bir ısıtma yöntemi. Webasto Air Top kuru tip ısıtıcılar, minibüslerin ve midibüslerin hızlı ve ekonomik şekilde ısıtılması için uygundur.


Su ısıtıcılar: İki kat ekonomik Thermo sus sistemi motorun ve iç bölümün önceden ısıtılması için aracın kendi soğutma suyu devresini ısıtır. Önceden ısıtılmış motor daha kolay çalışır, daha az yakıt tüketir ve etrafa daha az kirletici madde yayar.


 

 

Kuru tip ısıtıcınız hızlıca sıcaklık sağladığında. Air Top kuru tip ısıtıcılar, siz onu çalıştırdıktan hemen sonra konforlu bir sıcaklık sağlar. Sürücü kabinini hızlıca ısıtırlar ve sıcaklığı kargo bölmesine ve yolcu kompartımanına eşit şekilde dağıtılmasını sağlarlar.


Su ısıtıcılar sayesinde aracınızı iki kat verimli kullandığınızda. Araç içinde dondurucu soğuk, camlar üzerinde buz, zayıf görüş kabiliyeti? Tüm bunlar mazide kaldı! Su ısıtıcılar araçların soğutma suyu devresini ısıtır – park hâlindeki araçlarda bile.


 

 

Neden bir su ısıtıcısı kullanmalıyım? Soğuk motorlar verimsiz çalışır; aşınma artar ve faydalı ömrü azalır. Bu sizin için şu anlama gelir: daha yüksek yakıt tüketimi ve daha yüksek maliyetler. En iyi çözüm bir Webasto su ısıtıcısı takmaktır..


Motor soğutucu akışkan devresine entegre edilir ve motor çalıştırılmadan önce çalışma sıcaklığına getirir. Böylece motorun düşük dış sıcaklıklarda bile çalışması garanti edilir. Buna ek olarak sürücü kabini sıcacık olacak şekilde önceden ısıtılır..